85 година студија фармације

Фармацеутски факултет Универзитета у Београду обележио је свечаном академијом 85 године студија фармације у Србији. У препуној Свечаној сали Ректората, свечаности су присуствовали проректори Универзитета у Београду проф. др Зорице Вујић, проф. др Владимир Цветковић и проф. др Небојша Бојовић, представници владе Србије, бројних партнерских установа и компанија, као и професори, сарадници, дипломци, запослени и студенти Фармацеутског факултета. Деканка факултета проф. др Наташа Богавац Станојевић истакла је да је 85 година студија фармације у Београду обележено великим научим открићима, преданим радом и улагањем, колико у истраживања, толико и образовање нових стручњака у области фармације.
Честитајући фарамцеутима јубилеј у име матичног универзитета, проректор за науку проф др Владимир Цветковић, истакао је посебан допринос ове установе у лечењу становништва и заустављању епидемије ковида, и истакао: “Фармацеустки факултет се може поносити тиме што чак седам његових научница припада престижној Станфорд листи 2% најутицајнијих научника на свету, од укупно 50 са Универзитета у Београду. То је невероватно достигнуће, које потврђује не само квалитет вашег рада и истраживања, већ и вашу глобалну препознатљивост. Ова имена нису само бројке – она представљају иновације, открића и промене које обликују будућност науке и медицине. Штавише, желим да нагласим још један аспект: већина ваших професора и студената, и све ове ове истакнуте научнице су – жене. Њихово лидерство, визија и доприноси не само да унапређују науку, већ и инспиришу будуће генерације, показујући да у науци, као и у друштву, нема места за препреке засноване на полу.”
На свечаној академији додељене су награде професорима Фармацеутског факултета који су постигли најбоље резултате у научном и истраживачком раду током прошле академске године, као и најбољим студентима интегрисаних академских и докторских студија.

Дели:

Дели: