Министарство за европске интеграције Владе Републике Србије продужило је рок за пријем радова у оквиру наградног конкурса за избор најбољих индивидуалних студентских радова о европској интеграцији и процесу приступања наше земље Европској унији. Нови рок за достављање радова је 30. септембар 2024. године.

Циљ овог наградног конкурса је да непосредно укључи младе академске грађане у отворену аргументовану дебату о битним аспектима приступног процеса и чланства Републике Србије у Европској унији.

Радови би требало да одговоре на једно од шест питања:
1. „Ипак се креће!“ или „Ипак се креће?“ процес приступања Западног Балканаи Републике Србије Европској унији: може ли Србија остати и опстати ван ЕУ?
2. ЕУ и родна равноправност
3. Економске користи и изазови европске интеграције Србије
4. План раста ЕУ као прилика за приближавање Западног Балкана ЕвропскојУнији
5. Владавина права у светлу актуелне преговарачке методологије ЕУ: могућностза напредак Републике Србије?
6. Зашто кризе учвршћују ЕУ?

За више детаља посетите MEI – Актуелности – Конкурс за избор најбољих студентских радова о ЕУ 2024. продужен до 30. септембра

Дели:

Дели: